velká terénní hra pro dětské oddíly

Průběh bojů

Nilfgaardská armáda zvítězila ve dvou bitvách a ovládla tak postupně průsmyk Marnadallu a dolní Sodden. Královstvím se podařilo pozastavit příliv císařských vojsk až výhrou v bitvě u Mayenny.

Nakonec se armády utkaly v bitvě u Brenny. Císařští po urputném boji nejprve ovládl území kolem vesnice Brenna. Později se jim podařilo dobít i okolí Zlatého rybníka. Královská vojska tak nejdéle bojovala na březích říčky Chotla, ale to už na výsledku téměř nic nezměnilo. Závěrečnou bitvu a tím i celou válku vyhrál Nilfgaard!

Pátrání po elixíru mládí nedopadlo příliš dobře ani u jedné z bojujících stran. Přesto, že se podařilo získat původní recept a některé ingredience, nebylo toho dost. Elixír se vyrobit nepodařilo.

Mezitím

Dryády mistrně využili podpory království. Divoký Brokilon pohltil veškeré známky civilizace ve svém okolí, včetně dřevorubeckých osad. Dřevorubci tak museli odejít dál na východ.

Komanda Veverek i bojovnější vesničané se z východních krajů víceméně vytratili. Přidali se k bojujícím armádám v Soddenu. Přesto, že se nemohli zúčastnit samotné bitvy u Brenny, byli během bojů vítanou posilou bojujících stran.

Různým Mágům se podařilo opanovat mnoho magických zdrojů, zejména díky pomoci čarodějných učňů z císařských i královských armád. Magický portál se nakonec podařilo otevřít Dagornovi. Mágovi z jiných světů, kterého by možná mnozí označili za příšeru. On sám z toho však mnoho užitku neměl, stejně jako království, která jej podporovala. Boj zaklínačů a příšer tak bude trvat zřejmě ještě dlouhé roky.